HomeBhbasketReprezentacijaAdio, A divizija: Bh.kadeti izgubili od Njemačke 39 razlike

Adio, A divizija: Bh.kadeti izgubili od Njemačke 39 razlike

Kadeti BiH se porazom od Njemačke oprostili od A Divizije.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Njemačke oprostila se od A Divizije. Njemačka je savladala naš tim rezultatom 97:58.

Već nakon prvih deset minuta Njemačka je imala čak 27 poena prednosti i tako jasno pokazala da je dosta kvalitetnija od našeg mladog tima. Rezultat je glasio 37:10. Do poluvremena su naši protivnici imali ogromnih i nedostižnih 35 poena prednosti. Nakon 20 minuta igre na semaforu je stajalo 60:25 u korist Njemačke.

Nakon takvog prvog dijela, drugo poluvrijeme je bilo samo formalnost, pa je tako na kraju trećeg perioda rezultat glasio 87:43, a konačan rezultat ovog duela glasio je 97:58.

Najefikasniji u selekciji Njemačke je bio Jacob Patrick sa 22 poena, dok su u našem timu najefikasniji bili Vuk Bojanić i Gabriel Čolak sa po 12 postignutih poena.

Pred našim timom je još jedna utakmica na ovom prvenstvu u borbi za 15 mjesto u konačnom poretku.