HomeRegionalni basketBivši košarkaš Slobode srušio Partizan: Tricom presudio crno-belima

Bivši košarkaš Slobode srušio Partizan: Tricom presudio crno-belima

U prijateljskoj košarkaškoj utakmici u Tivtu Teodo je savladao beogradski Partizan sa 92-90. Pred prepunom Župom Tivćani su pružili izvanrednu partiju.

Osam minuta prije kraja domaćin je vodio 82-68 ali je onda uslijedila serija Beograđana. Minut i 53 sekunde prije kraja Partizan je poveo 88-87. Ali u neizvjesnom finišu Tivcani su bili prisebniji. Pokazali su hladnokrvnost i smirenost za veliku pobjedu.

Tako je Teodo u svojoj Župi srušio i treceg evropskog prvaka. Nakon Bosne i Splita pao je i Partizan.

Vidjelo se od samog starta da su Tivcani ušli maksimalno motivisani protiv slavnog protivnika koji je veceras imao veliku podršku vjernih navijača iz Boke. Prvu dionicu Teodo je dobio sa 27-22 a poluvrijeme 51-45.

Nakon treće dionice bilo je 82-68. Domaćin je uspio da odoli napadima Beograđana i zabilježi pobjedu za veliko slavlje u Župi. Odlučujuću trojku za trijumf postigao je centar Sekulović sedam sekundi prije kraja.

Najefikasniji u redovima Tivćane bili su Abramović sa 20, Sekulović 17, Popović 13, Savić 11 i Đurišić sa 11.

Kod gostiju najefikasniji bio je Gos sa 20 koševa dok je 19 dodao Gagić.

Sekulović je u BiH pružao dovre partije u dresu Zrinjskog i Slobode.

Izvor: Radio Tivat