HomeINObasketNBABojan Bogdanović ubacio 23 poena u pobjedi Pacersa

Bojan Bogdanović ubacio 23 poena u pobjedi Pacersa

Indiana Pacersi stigli su do pobjede u domaćem susretu protiv Oklahoma City Thundera sa 108:106. Dugo je Thunder vodio, imao i gotovo 20 koševa prednosti na krilima sjajnog Paula Georgea, ali završnica susreta pripala je domaćinu.

Pacersi su postupno smanjivali zaostatak i onda nešto više od dvije minute prije kraja koševima Mylesa Turnera i Bojana Bogdanovića poveli sa 104:101. I na ulasku u zadnju minutu gosti su vodili sa 106:104, no prvo Sabonis ubacuje za poravnanje da bi četiri sekunde prije kraja Bogdanović promašio, ali skok u napadu uhvatio je Wesley Matthews i 1.8 sekundu prije kraja ubacio loptu kroz obruč za 108:106. U posljednjem napadu Thundera Russell Westbrook nije ubacio tricu.

Orlando Magic upisao je visoku pobjedu protiv Cavaliersa sa 120:91. Odličan nastup Magica koji je cijelim tijekom susreta dobro odrađivao posao, nije dopustio Cavsima da se vrate u utakmicu nakon što su potonuli već u prvoj dionici. Vrlo brzo Magic je došao do dvoznamenkaste prednosti koja je održavana lakoćom.

U takvom nastupu istaknuli su se Nikola Vučević s 19 poena i 11 skokova, Aaron Gordon s 21 poenom i šest skokova, DJ Augustin s 20 poena i sedam asistencija te Khem Birch s 13 poena i 11 skokova.

Kod Cavsa Collin Sexton ubilježio je 23 poena, Jordan Clarkson 15 poena, a Ante Žižić dodao je za 30 minuta 11 poena (5/11 za dva, 1/1 slobodna) i osam skokova.

Problema je imala i Minnesota u gostima kod Utaha koji je slavio sa 120:100. Jazzeri su također stvorili visoku prednost i lakoćom je održavali u nastavku susreta. U jednom trenutku u trećoj dionici Minnesota se uspjela privući na samo poen zaostatka (71:70), ali domaćin je vrlo brzo odgovorio i odvojio se.

Donovan Mitchell predvodio je Jazzere s 24 poena i šest asistencija, Jae Crowder dodao je 18 poena, Derrick Favors 17 poena i 11 skokova, a Rudy Gobert deset poena i 13 skokova.

U gostujućem sastavu Karl-Anthony Towns upisao je 26 poena (12 skokova), a Andrew Wiggins 14 poena. Dario Šarić za 22 minute dodao je deset poena (4/5 za dva, 0/3 za tri, 2/2 slobodna).

Iako su Raptorsi bili bez Kylea Lowryja i Sergea Ibake, glatko su slavili protiv Los Angeles Lakersa sa 111:98. Lakersima je ova sezona promašena i jedva čekaju kraj. Ovdje je LeBron James upisao 29 poena i šest asistencija dok je rekord karijere ostvario Alex Caruso sa 16 poena te po pet skokova i asistencija. Kod Raptorsa Kawhi Leonard ubacio je 25 poena uz osam skokova, a Norman Powell dodao je 20 poena i osam skokova.

Dramatično je bilo u Coloradu gdje je Denver svladao Dallasa sa 100:99. Šut sa sirenom ubacio je Nikola Jokić i tako osigurao pobjedu Denveru. Pet sekundi prije kraja imao je Denver loptu sa strane, dobio ju je Jokić koji je krenuo prema koš i onda van ravnoteže pogodio za pobjedu preko Maximiliana Klebera.

Jokić je završio susret s 11 poena, 14 skokova i osam asistencija, Paul Millsap ubacio je 33 poena uz osam skokova, a po 12 poena dodali su Jamal Murray (pet skokova, sedam asistencija) i Malik Beasley. Kod poraženih Luka Dončić ubacio je 24 poena uz 11 skokova i devet asistencija, Jalen Brunson dodao je 20 poena i pet skokova, Dwight Powell 16 poena i deset skokova, a Kleber 11 poena i 11 skokova.

Drugi triple-double u karijeri Kyrieja Irvinga stigao je u pobjedi protiv Kingsa sa 126:120. Boston je očekivano slavio i goste malo udaljio od doigravanja, ali i dalje Kingsi imaju šanse.

Irving je susret završio s 31 poenom, deset skokova i 12 asistencija, Jalen Brown dodao je 22 poena, a Marcus Morris 21 poen i 13 skokova. Kod Kingsa Buddy Hield ubacio je 34 poena uz sedam asistencija, Harrison Barnes 20 poena uz pet skokova, Willie Cauley-Stein deset poena uz 13 skokova dok su Bjelica i Bogdanović dodali po devet poena.

Indiana Pacers – Oklahoma City Thunder 108:106
Orlando Magic – Cleveland Cavaliers 120:91
Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 120:100
Toronto Raptors – Los Angeles Lakers 111:98
Denver Nuggets – Dallas Mavericks 100:99
Boston Celtics – Sacramento Kings 126:120