HomeEntitetske ligeRSBorac u play-offu s broja jedan

Borac u play-offu s broja jedan

Borac je ligaški dio šampionata završio sa 19 pobjeda i samo tri poraza i sa prve pozicije ulaze u plej of, a protivnik u polufinalu biće Budućnost BN.

U posljednjem kolu pred domaćim navijačima savladali su Sutjesku 61:52 (13:16,9:12,21:10,18:14). Gosti su nakon neefikasnog prvog poluvremena imali šest poena prednosti (28:22).

U drugom dijelu bolja igra domaćih, koji u trećoj četvrtini prave preokret i pred posljednjih 10 minuta imaju pet poena prednosti (43:38). U posljednjem kvartalu još su upjeli da je uvećaju i dođu do konačnih devet poena razlike.

Arsenije Vučković sa 17 poena i devet skokova najefikasniji u domaćem sastavu, Dragan Tubak je dao 14 poena i imao takođe devet skokova, dok je Mihajlo Zvonar dao 13 poena.

U poraženom timu samo četiri igrača su postizali poene. Najviše je dao Nemanja Sladoje 18, Mrđan Mrković je upisao 14 uz 12 skokova, Aleksandar Marić je dao 12 i Stefan Radović je upisao osam poena.