HomeBhbasketReprezentacijaBosanski trio fantastiko: Amar, Kenan, Sani... poslali Amere po ćevape

Bosanski trio fantastiko: Amar, Kenan, Sani… poslali Amere po ćevape

Košarkaši Bosne i Hercegovine savladali su ekipu World Vision Sport rezultatom 91:79.

Nakon poraza od Kine u jučerašnjem duelu, danas je naš tim odigrao dobru utakmicu, koju je riješio u svoju korist.

Od samog starta susreta naš tim je imao prednost, koja je rasla iz četvrtine u četvrtinu. Nakon prvih deset minuta imali smo dva poena prednosti (19:17), da bi na poluvrijeme otišli sa pet poena viže na našem kontu. Rezultat je glasio 44:39 u korist Bosne i Hercegovine.

U drugom dijelu susreta držali smo konce igre u našim rukama i na kraju slavili pobjedu rezultatom 91:79.

Naš tim su predvodili Gegić i Čampara sa 17 poena, dok je Kamenjaš postigao 14. Muratović je postigao 11, Balić devet, a Sejfić osam poena.

Bila je ovo četvrta pobjeda u pet odigranih utakmica na kineskoj turneji.