HomeINObasketNBABrooklyn zakoračio u play-off

Brooklyn zakoračio u play-off

Ekipa Brooklyn Netsa ostvarila je važnu pobjedu u borbi za mjesto u play-offu, savladavši Milwaukee Buckse 133:128.

Bez svoje najveće zvijezde, Giannisa Antetokounmpa (lakša povreda), Bucksi su u dva navrata uspjeli nadoknaditi dvocifren zaostatak, krajem prvog poluvremena i u trećoj četvrtini, ali presudila je borbenost Netsa kojima je pobjeda bila mnogo bitnija u ovom duelu.

U nezivjesnoj završnici, Joe Harris je na minut i po prije kraja pogodio trojku za prednost od 131:128, a pobjedu je potom potvrdio D’Angelo Russell nakon sjajnog prodora.

Ovo je prva pobjeda Brooklyna nad liderom Istoka u ovoj sezoni. Netsi sada imaju šansu da budu i sedmi u svojoj konferenciji, a nije isključeno da se u prvoj rundi play-offa sastanu upravo sa večerašnjim protivnikom.

Brooklyn je na ovom meču imao čak osmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a prednjačili su Russell sa 25 i Caris LeVert sa 24. Džanan Musa nije bio u konkurenciji za ovaj susret.

Kod Bucksa, Eric Bledsoe je stigao do vlastitog rekorda sezone od 34 poena, a imao je i 11 skokova.