HomeRegionalni basketABA ligaBudućnost izborila majstoricu u Pioniru

Budućnost izborila majstoricu u Pioniru

Pobjednika Aba lige odlučivat će pet meč koji će se igrati na parketu dvorane Aleksandar Nikolić u Beogradu. Podgoričani su večeras u Morači savladali Crvenu Zvezdu i poravnali na 2:2 u seriji.

Tim Jasmina Repeše je u odličnoj utakmici slavio rezultatom 84:80.

Večerašnji duel imao je i uvod van terena, mnogo nemilih scena, optužbi i prebacivanja ‘loptice’ sa jedne na drugu stranu. No, držimo se isključivo parketa.

Beograđani su nešto bolje otvorili meč, imali kontinuiranu prednost, ali ne veliku. U finišu prvog dijela Clarke je pogodio nevjerovatnu trojku i tako vratio Budućnost u igru.

Treću dionicu ponovo bolje otvaraju gosti i odlaze na maksimalnih plus 11, ali je sve to crnogorski tim uspio da nadoknadi. U 30. minuti Jackson pogađa slobodna bacanja za prvo vodstvo Budućnosti u drugom poluvremenu.

Posljednja dionica protekla je u dramatičnoj borbi i smjenjivanju vodstva sa jedne na drugu stranu. U takvoj završnici bolje se snalazi Budućnost, koja na krilima Jacksona i Colea, koji su kombinovano postigli čak 50 poena, dolazi do trijumfa.

Pri rezultatu 74:72 Jackson pogađa vrlo važnu trojku i vodi svoj tim ka ispunjenju cilja. Naredni napad Rivers pravi nevjerovatnu grešku, baca loptu u aut i ostavlja tešku situaciju svom klubu. Do kraja je bilo drame, ali je ona završena pobjedom crnogorskog tima.

U pobjedničkom timu Noris Cole postiže 26 poena, dok je tri manje dodao pomenuti Jackson. Bh. reprezentativac Nemanja Gordić upisao je sedam poena i dodao jedan skok. Kod gostiju Billy Baron postiže 21 poen.

Odlučujući meč nakon kojeg ćemo znati ko je šampion ABA lige igra se u ponedjeljak u Beogradu.