HomeINObasketEuroleagueBudućnost u finišu poražena od Fenerbahčea

Budućnost u finišu poražena od Fenerbahčea

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u Istanbulu od Fenerbahčea 76:67 u 27. kolu Evrolige.

Podgorička ekipa odigrala je odličan meč protiv favorizovanog rivala, a pala je praktično u posljednjim minutima utakmice.

Izabranici Jasmina Repeše dobro su odigrali meč u Istanbulu, odlično su izgledali večim dijelom utakmice, a na poluvremenu su vodili 36:39. Prije toga, Budućnost je u nekim momentima imala i 10 poena viška.

Velika borba nastavila se i u trečem periodu, igralo se praktično koš za koš, a tako je bilo sve do tri-četiri minuta pred kraj utakmice kada se Fener odlijepio na iskustvo i došao do trijumfa.

Odličnu partiju u ekipi Budućnosti pružio je Erl Klark sa 20 poena, Goga Bitadze je imao 11, a po 10 su postigli Filip Barović i Petar Popović.

Kod Fenerbahčea najbolji je bio Nikola Klainić sa 14 poena, dok je Jan Veseli imao poen manje.

Budućnost je upisala 21 poraz i ima šest trijumfa, dok Fener ima 23 pobjede i samo četiri poraza.