HomeRegionalni basketABA ligaCedevita pobjedom nad Mornarom ovjerila drugu poziciju

Cedevita pobjedom nad Mornarom ovjerila drugu poziciju

Ništa od iznenađenja u Zagrebu – Cedevita je pobijedila Mornar 94:80 u posljednjem kolu ABA lige i osigurala poziciju broj dva u plej-ofu, koja donosi prednost domaćeg terena u prvoj rundi doigravanja.

To znači da Budućnost Voli u nedjelju mora da pobijedi Cibonu da bi ostala na trećem mjestu i igrala sa Cedevitom.

U suprotnom, “plavi” bi pali na poziciju broj četiri i sastali se sa Crvenom zvezdom.

U Zagrebu nije bilo mnogo neizvjesnosti.

Mornar, bez rezultatskog pritiska, parirao je donekle Cedeviti u prvom poluvremenu (44:37), da bi domaćin u trećoj četvrtini stigao i do 19 poena prednosti (71:52).

Ostatak meča bio je samo rutinska stvar za ekipu Slavena Rimca.

Džejkob Pulen je postigao 21 poen, Eldžin Kuk 18, Džastin Kobs 17, a Filip Krušlin 15 poena za Cedevitu.

Deišon Najt sa 13 i Lending Sane sa 10 poena bili su najefikasniji u gostujućem timu.

Mornar je sezonu završio sa skorom od osam pobjeda i 13 poraza.