Odigran je prvi polufinalni susret ABA lige, gdje je Cedevita u Zagrebu savladala ekipu Budućnosti rezultatom 90:83.

Od početka se vidjelo da će utakmica biti tvrda, da obje ekipe žele ostvariti pozitivan rezultat u prvoj utakmici, a nešto bolji u prvoj dionici su bili igrači Cedevite koji su istu pobjedili rezultatom 21:18.

Ipak, do poluvremena Budućnost igra nešto bolju odbranu te domaćoj ekipi dozvoljava svega 16 poena za četvrtinu, što je bilo dovoljno da okrenu rezultat i na odmor odu sa prednošću od 37:38.

Na početku drugog poluvremena odlična igra Cedevite, pogađali su što su htjeli te su sigurno nadoknadili neefikasnost iz druge dionice. Pred posljednju četvrtinu su uspjeli postići dodatnih 28 poena te ući u finiš utakmice sa vodstvom od 65:59.

Posljednja četvrtina je donijela dosta neizvjesnosti. Četiri minute prije kraja Budućnost je imala šansu smanjiti rezultat na svega jedan poen zaostatka, ali su u seriji promašili dva zicera nakon kojih Gordić pravi nesportsku grešku.

Neizvjesnost nije izostala do posljednje sekunde, ali Budućnost nije uspjela nadoknaditi zaostatak te je konačan rezultat glasio 90:83 čime je Cedevita povela u seriji sa 1:0.

Najefikasniji u redovima Cedevite su bili Cobbs sa po 21 poenom te Pullen sa 20, a odličnu partiju je pružio i Andrija Stipanović koji je postigao 12 poena uz 11 skokova i 4 asistencije. U redovima poražene Budućnosti Clark je postigao 23 poena, dok je Nemanja Gordić postigao 11 poena uz 6 asistencija.