HomeRegionalni basketCedevita se provukla protiv Hermes Analitike

Cedevita se provukla protiv Hermes Analitike

Nakon jučerašnjeg poraza u ABA ligi od slovenske Krke, danas je Cedevita došla do pobjede nad Hermes Analiticom u 15. kolu HT Premijer lige sa 83:79. Iako je Cedevita imala veliko vodstvo, gosti se nisu predavali do samoga kraja.

Rutinski je izgledala igra Cedevite u prvom dijelu. Nakon prvog poluvremena, domaći sastav potvrdio je status favorita i vodio s 46:31. Hermes Analitica nije izgledala kao momčad koja bi mogla ozbiljnije zaprijetiti domaćem sastavu.

Ipak, u nastavku susreta domaći su se opustili i gotovo prosuli veliko vodstvo. Prvo je Hermes smanjio zaostatak na devet poena prije posljednje četvrtine, da bi u zadnjih 10 minuta došli čak i do izjednačenja. Malo manje od dvije minute do kraja Bernard Foster zabio je tricu za 79:79.

Cedevita se uozbiljila, Domagoj Bošnjak pogodio je oba bacanja, Ivan Svoboda promašio tricu za vodstvo i domaći su konačno slavili s 83:79. Najbolji je kod Cedevite bio Andrija Ćorić s 21 poenom, dok je Bošnjak dodao 20 koševa. Kod Hermes Analitice, Svoboda je ubacio 25 poena, od čega čak sedam trica.