HomeBhbasketWoman basketDominacija Marije Kešeljević protiv Čelika

Dominacija Marije Kešeljević protiv Čelika

Junakinja košarkašica Leotara 03 iz Trebinja večeras je bila je Marija Kešeljević koja je sa 29 koševa i 12 asistencija bila nepremostiva prepreka za igračice Čelika. Uz to su Trebinjke u većem dijelu utakmice uspjele odigrati kvalitetnu obranu i redukovati postotak šuta za tri gostujuće ekipe. Doduše, Čelik nije loše krenuo utakmicu i bio ravnopravan sa Leotarom cijelo prvo poluvrijeme. Ali, u drugom dijelu kreće Kešeljević, koja postiže trojku i bilježi sjajnu asistenciju, Milaković ubacuje dodatne koševe, kao i Dostinić i već tada je bilo vidljivo da će domaće teško braniti reket, u kojem Trebinjke dominiraju.

Bilo je očekivano da gošće nakon sjajne igre i dobre realizacije krenu na sve ili ništa, podignu nivo agresivnosti na oba kraja terena i probaju što ranije smanjiti prednost trebinjskih košarkašica. To su naravno Zeničanke i pokušale, ali nisu imale snage za prekoret. Treću četvrtinu dobijaju sa 17:18 i primiču se na -4 (61:57). Odluka je došla u zadnjoj četvrtini. Napad gošći u toj dionici nikako nije funkcionisao, promašivale su lagane šuteve, gubile lopte, loše organizovale napade, dok su sjajne Trebinjke to znale da kazne.

Uz Kešeljević, treba spomenuti Jovanu Milaković koja takođe bilježi double double sa 12 poena i 10 skokova, te Saru Milanović koja je bila manje efikasna u napadu, ali je itekako pridonijela pobjedi svoje ekipe.

U pauzi za poluvrijeme revijalni meč su odigrale mlađe igračice i nade Ženskog košarkaškog kluba Leotar 03.

7. Kolo Premijer lige za žene – SD “Miloš Mrdić” Trebinje, gledalaca 150. Sudije: Šutalo, Karačić, Jurković. Delegat: Miljenko Matković.

ŽKK LEOTAR 03 – KŽK ČELIK SUBOR 85:72 (22:19)(22:20)(17:18)(24:15)

Košarkašice Leotara 03 koje imaju skor 5/2 očekuje zaslužena pauza za praznike, a nastavak se očekuje 19. januara, kada Trebinjke gostuju u Brčkom kod ekipe Brčanka

Tekst i photo: Lokoportal