HomeRegionalni basketABA ligaDrama na Grbavici: Spars nakon produžetka savladao Zrinjski

Drama na Grbavici: Spars nakon produžetka savladao Zrinjski

Na Grbavici je odigran bh. derbi ABA 2 lige između OKK Spars i HKK Zrinjski. Do pobjede su došli košarkaši Sparsa rezultatom 75:73.

Nakon prve dionice koš prednosti imali su gosti iz Mostara 15:13. Tokom drugog perioda Zrinjski povećava vodstvo i dolazi do dvocifrene prednosti sredinom četvrtine. Spars  uspjeva u nastavku  da smanji prednost Zrinjskog na minimalnu razliku i na odmor se odlazi rezultatom 36:37 za Mostarce.

Spars pokušava u trećoj dionici da napravi preokret, Zrinjski uspjeva da sačuva prednost i u posljednjih 10. minuta ulazi sa vodstvom 49:47.

U posljednjoj četvrtini bilo je dosta uzbuđenja i preokreta. Spars u finišu poenima Grubeliča sa slobdnih bacanja dolazi do izjednačenja 61:61 što je bio i konačan rezultat nakon 40. minuta igre.

Neizvjesnost se nastavlja i u produžetku, 2. minute do kraja tricom Protića Spars dolazi do najveće prednosti 68:63. Do kraja Mostarci nisu uspjeli da naprave preokret i Sarajlije dolaze do treće pobjede u ABA 2 Ligi, Mostarci i dalje ostaju bez trijumfa u dosadašnja četiri odigrana kola regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u ekipi Sparsa bili su ALbijanić 16, Durmo 14, Manjgafić 13 i Protić 11 poena. Kod Zrinjskog Todorović 18, Pandurić i Ramljak po 14 i Sokolović 10 poena.