HomeINObasketNBAGobert će sanjati Svojat: Nurkić "uništio" najboljeg NBA defanzivca (VIDEO)

Gobert će sanjati Svojat: Nurkić “uništio” najboljeg NBA defanzivca (VIDEO)

Portland je ostvario tijesnu, ali veoma važnu pobjedu na tradicionalno teškom gostovanju kod Utah Jazza, 109:104. Uz Damiana Lillarda, ponovo je jedan od najboljih kod Trail Blazersa bio, naravno, Jusuf Nurkić.

Utakmica je bila neizvjesna do same završnice. Domaći tim u nekoliko je navrata imao dvocifrenu prednost, ali gosti su preuzeli vodstvo krajem treće četvrtine i od tog trenutka uglavnom održavali blagu rezultatsku distancu. Kada je Lillard pogodio za 108:100 minut prije kraja, postalo je jasno ko će parket u Solt Lejk Sitiju napustiti kao pobjednik…

Nurkić je bio fantastičan i pored činjenica da ga je veći dio meča čuvao Rudy Gobert, francuski gorostas koji je u prošloj sezoni proglašen za najboljeg NBA defanzivnog igrača. Bh. centar je utrpao 22 poena, dodao 8 skokova, 7 asistencija i izjednačio vlastiti rekord u broju blokada (6)! Čak je i nesretnom Gobertu (10 poena, 13 skokova) podijelio nekoliko “banana”.

Posebno je div iz Živinica bio inspirisan u trećoj četvrtini, u tom periodu postigao je čak 17 poena.

Sjajnu izvedbu kod Blazersa pružio je i pomenuti Lillard (26 poena, po 8 skokova i asistencija), dok je kod Jazzera ubjedljivo najefikasniji bio Donovan Mitchell (36 poena, 7 skokova, 5 asistencija).

Portland je trenutno na četvrtom mjestu Zapadne konferencije za omjerom 28-19, Utah je na sedmom sa 26-21.