U jednom od derbija 12.kola košarkaške lige Hecreg-bosne, u Grudama su se sastali domaćin Grude te mlada i poletna momčad Zrinjskog II koja je prošlo kolo pobijedila drugoplasiranu momčad Čapljine 101:71.

Gostujuća momčad je bolje otvorila susret te je u jednom trenutku imala prednost 10:14, međutim Gruđani do kraja četvrtine serijom 11:0 okreću rezultat na 21:14. Na poluvremenu je rezultat glasio 45:34 za domaću momčad. Drugo poluvrijeme proteklo je bez većih serija, rezultat je se kretao od 10 do 15 razlike za domaću momčad, a u zadnje dvije minute prednost je narasla na konačnih 93:73.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bili su braća Andrijanić, Marko i Nikola sa 21, odnosno sa 19 poena, dok kod momčadi Zrinjskog II također braća Zovko, Danijel i Mateo sa 20 odnosno 12 poena te Pajić sa 15.

U idućem kolu Grude idu na noge kod Širokog II, a Zrinjski II dočekuje momčad Ljubuškog.