HomeBhbasketKup BiHIgokea osvojila Kup jedne i jedine, domovine Bosne i Hercegovine (FOTO)

Igokea osvojila Kup jedne i jedine, domovine Bosne i Hercegovine (FOTO)

Košarkaši Igokee osvojili Kup Bosne i Hercegovine. U finalnom susretu bosanski prvak iz Laktaša bio je bolji od domaćina završnice turnira ekipe Kaknja rezultatom 94:76.

Prvi period protekao je u izjednačenoj igri te nakon prvih 10. minuta rezultat je bio 18:19 u korist gostiju. Ravnopravna igra nastavlja se i u drugom periodu ,koji završava rezultatom 40:39.

Igokea se serijom 10:0, odvaja u trećoj dionici, u posljednju četvrtinu ulazi se rezultatom 59:67 za goste iz Laktaša.

Kako je odmicala igra u posljednjih 10.minuta Igokea je povećavala prednost, Kakanj nije imao snage da smanji prednost, i dovede utakmicu u neizvjesnost i bosanski prvak zasluženo dolazi do prvog trofeja ove sezone.

Rikić sa 18 poena bio je najefikasniji kod Igosa, istakli su se još Jevtović, Ponjavić i Ljubičić ubacili su po 16 poena. U ekipi Kaknja Božović je ubacio 23 poena , dok je Talić dodao 16 poena.