HomeBhbasketLiga BiHIgokea sa stilom krenula u obranu titule prvaka BiH

Igokea sa stilom krenula u obranu titule prvaka BiH

Ništa od iznenađenja u Aleksandrovcu. Dapače, Igokea se na otvaranju Lige za prvaka poigrala sa Širokobriježanima i na kraju posve zasluženo ubilježila uvjerljiv trijumf opravdavši ulogu prvog favorita u Prvenstvu BiH.

Gosti su se korektno držali do pred kraj prve četvrtine, imali čak i minimalnu prednost 13:12, no nakon prvih deset minuta domaćin je ipak vodio 25:19, a najbolji dojam kod Širokog u tih uvodnih deset minuta ostavio je Mateo Čolak s 9 postignutih poena.

Pri rezultatu 31:26 u drugoj četvrtini uslijedila je serija Bajićeve momčadi od 13:0, pa su oni već sredinom drugog perioda igre vodili s uvjerljivih 44:26. Nakon prvoga dijela rezultat je glasio 52:32, a igrače domaćeg sastava posebno dobro služio je šut za tri poena pošto su imali 8 ubačaja iz 12 pokušaja, odnosno sjajnih 66%.

Igokea nije posustajala ni u nastavku susreta, pa je drugo poluvrijeme otvorila sa 17:4 i tako u 26. minuti imala već ogromnih 69:36, odnosno 73:43 na isteku trećega razdoblja igre.

Najveća prednost ostvarena je sredinom završne četvrtine kada je u jednom trenutku semafor dvorane Nenad Baštinac pokazivao rezultat 83:48, no u posljednjim minutama dvoboja gosti su donekle ublažili poraz smanjivši na konačnih 91:63.

Aleksandar Ponjavić je s učinkom od 14 poena i 4 asistencije predvodio pobjedničku momčad, Marko Ljubičić je dodao 13 poena i 6 asistencija, a Nikola Jevtović 13 poena i 5 skokova.

Elijah Macon je sa 18 poena i 5 skokova predvodio Široki, dok su Cromer i Čolak zabili po 11 poena.

ALEKSANDROVAC – Dvorana Nenad Baštinac. Utakmica 1. kola Lige za prvaka: Igokea – Široki 91:63(25:19, 27:13, 21:11, 18:20)

KK IGOKEA: Ponjavić 14, Artis 8, Gajić 7, Glogovac 5, Nikolić 6, Janković, Milošević 5, Jevtović 13, Radivojević 8, Ljubičić 13, Rikić 10. Trener: Dragan Bajić.

HKK ŠIROKI: Naletilić, Lončar 2, Junaković 10, Cromer 11, Čolak 11, Zubac 2, Mason 18, Karačić, M. Drežnjak 6, D. Drežnjak, Batinić 3, Damjanović. Trener: Damir Vujanović.