HomeINObasketNBAJokić i drugovi srušili šampione (VIDEO)

Jokić i drugovi srušili šampione (VIDEO)

Denver Nuggets nanio je prvi poraz NBA prvacima, ekipi Golden State Warriorsa. Pred svojim navijačima došli su do pobjede rezultatom 100:98.

Gosti su poveli na početku 25:17. Denver topi prednost do poluvremena. U nastavku Jokić i drugovi prave prednost od 10 razlike.

Prvaci su očekivano napravili pritisak na Denver u toj posljednjoj dionici i zamalo im se isplatilo. Stigli su na 97:97 u posljednjoj minuti i imali priliku preko Draymonda Greena poravnati na 99:99, no promašio je drugo slobodno bacanje.

Junak utakmice 23-godišnji krilni centar Hernangomez, koji je blokirao polaganje Jonesa s istekom vremena i na jednu večer postao heroj Denvera!

Nikola Jokić je pružio još jednu sjajnu partiju sa 23 poena, 11 skokova i 6 asistencija , Harris je bio najefikasniji sa 28 poena kod Denvera.

U ekipi Warriorsa istakao se Steph Curry sa 30 poena.