HomeINObasketJuka postigao pet poena Warriorsima

Juka postigao pet poena Warriorsima

U sinoćnjoj pripremnoj utakmici Denver Nuggetsi su poraženi od Golden State Warriorsa rezultatom 101:104.Denver je dobio prvu četvrtinu rezultatom 34:29. Nuggetsi su bili bolji i u drugoj četvrtini, ubacili su 28 poena, a Worriorsi 24. Poluvrijeme je završeno rezultatom 62:51 u korist Nuggetsa.
Košarkaši Denvera su bili nešto bolji i u trećoj četvrtini, koja je završena rezultatom 85:70.
Međutim, Worriors su u posljednjem periodu igre stigli do izjednačenja i potpunog preokreta, postigli su dvostruko više poena od Nuggetsa, 32, dok su Nuggetsi ubacili tek 16 poena. Na kraju su Warriorsi slavili s tri poena razlike ukupnim rezultatom 104:101.

Bh. reprezentativac u ekipu Nuggetsa Jusuf Nurkić proveo je 21 minutu na parketu, a ubacio je pet poena.
Najbolji u redovima Nuggetsa bili su Wilson Chandler i Timofey Mozgov sa 18 poena. Dvadeset poena za Warriorse postigao je James Michael McAdoo, a 18 je ubacio Klay Thompson.