HomeBhbasketWoman basketKakanj u Mađarskoj: Jedna pobjeda i dva poraza

Kakanj u Mađarskoj: Jedna pobjeda i dva poraza

Košarkaši Kaknja su odigrali i treću utakmicu na turniru u Mađarskoj i od ekipe domaćina pretrpjeli poraz rezultatom 83:67, javlja portal kakanjlive.com.

U mađarskom Jegeršeku (Zalaegerszeg) košarkaši Kaknja su odigrali i treću utakmicu u okviru48. Forest Hungary međunarodnog košarkaškog Göcsej Kupa. Za protivnika su imali domaću ekipuZalakerámia-ZTE KK koja se takmiči u Hungary A Diviziji. Šesnaest poena razlike, za domaću ekipu, pokazivao je semafor na kraju ove utakmice 83:67.

Kakanj je dobro otvorio utakmicu i poslije pete minute vodio 12:9. Nakon prvog perioda imao rezultatsku prednost od tri poena 20:17.. Međutim u drugoj četvrtini domaći tim je zatvorio prolaze prema košu i Kaknjscima dozvoli da ubace samo osam poena.Ipak, odlučujuća četvrtina bila je treća kada je mađarska ekipa napravila razliku od 17 poena (30:13). Pandžini košarkaši su se pokašali vratiti u zadnjem periodu. Uspjeli su konsolidovati redove ali nisu mogli stići prednost koja je poslije trećeg perioda iznosila 21 poen (64:43). Posljednjih deset minuta naši su košarkaši dobili sa pet poena razlike (24:19).

Domaći tim je na ovoj utakmici ubacio osam puta tricu od 15 pokušaja. Košarkašima Kaknja to je pošlo za rukom samo dva puta od 12 poušaja. Kakanj je 22 puta ubacio za dva poena dok su Mađari pogodili 19 puta za dvicu. Sa slobodnih bacanja domaćini su ubacili 21 poen, a naši košarkaši 17. Kod košarkaša Kaknja, najviše su vremena na terenu proveli Nebojša Pavlović i Danilo Negovanović po 29 minuta, a Nebojša je postigao i najvuiše poena, ukupno 19.Kod domaćih najviše poena ubacio je Amerikanac, Rayshawn Simmons (16), koji inače i igra na poziciji beka šutera, a u međarsku ekipu je stigao iz Vašingtona kao pojačanje za dolazeću sezonu. Ekipa Zalakerámia, najbolja je ekipa na ovom turniru a to su pokazali zabilježivši i sve tri pobjede.

Rezultati Kaknja na turniru u Jegeršeku: Jászberény KSE- KK Kakanj 62:76 , DEAC-KK Kakanj 83:69 i Zalakerámia ZTE KK – Kakanj 83:67.

Zalakerámia-ZTE KK- Kakanj 83:67
(20:17, 10:17, 13:30, 24:19)

Zalakerámia ZTE KK:Akos Horváth 10, Rayshawn Simmons 16,Ivica Radić 11, Zsolt Szabó 5,Deonta Vaughn 13, Martin Kovach, Atila Farakas , Szilard Benke 9,Mate Mohácsi 6, Maurice Jeffers 10, Benedek Kovács , Peter Doktor 3, Raul Kis. Trener: Bencze Tamás.

KK Kakanj: Ermin Dedić, Darko Talić 4, Ernes Mešinović 3, Aldin Muflizović 5 , Eldar Merdanović 6, Adi Zahiragić 5, Danilo Negovanović 10 , Nebojša Pavlović 19 , Željko Palavra 3, Igor Đuković 8 , Nermin Buza 4. Trener: Josip Pandža.