HomeINObasketEuroCupKikanović s Monacom porazio Partizan u Pioniru

Kikanović s Monacom porazio Partizan u Pioniru

U okviru 3. kola Eurocupa u Grupi E su se sastali Partizan i Monaco, gdje su gosti bili uspješniji te odnijeli pobjedu.

Monaco je od starta držao vodstvo, igrali su čvrsto u odbrani, dok su u napadu bili vrlo efikasni te su prvu četvrtinu okončali u svoju korist rezultatom 21:13.

Druga četvrtina je ponudila sličnu košarku, Monaco je povećao svoju prednost, nisu dali nikakve šanse ekipi Partizana, pa se na odmor otišlo rezultatom 40:26 u korist Monaca.

Drugo poluvrijeme su igrači Partizana igrali nešto agresivnije, igrali su bolju odbranu, a u napadu su bili nešto efikasniji, uspjeli su se primaći na svega 4 poena razlike, ali Monaco nije dozvolio iznenađenje i veliki preokret domaćina.

Utakmica je završena rezultatom 72:68 u korist Monaca. Goste je predvodio Jarrod Jones sa 16 poena, a bivši reprezentativac BiH Elmedin Kikanović ubacio je 9 poena uz 4 skoka. Sa druge strane Alex Renfroe je odigrao katastrofalnu utakmicu gdje nije uspio postići pogodak uz šut iz igre 0 od 3, dok Gegić nije nastupio na današnjoj utakmici, Aleksej Nikolić je ubacio 16 poena.

U drugoj utakmici iz Grupe H Zenit je doživio poraz na domaćem terenu od MoraBanc Andorre, koja se učvrstila na prvoj poziciji. Goste su predvodili Dylan Ennis sa 19 koševa i John Shurna sa 17.