HomeRegionalni basketABA ligaLazić opet dobar, ali Olimpija pokorila Megu

Lazić opet dobar, ali Olimpija pokorila Megu

U četvrtom kolu ABA lige Mega Bemax je poražena na svom parketu od Petrol Olimpije, bilo je 77:86 za ekipu iz Slovenije.

Rezultat poslije prvih 20 minuta je bio 46:48, a Mega je dobila treću četvrtinu rezultatom 22:15 i u posljednjih deset mintua se ušlo sa pet poena prednosti Mege, 68:63. Ipak, Olimpija je posljednju četvrtinu dobila rezultatom 23:9 i zabilježila pobjedu u ovom meču. Goste je do pobjede vodio Morgan sa 20 poena, deset skokova i dvije asistencije dok je Lorbek dodao 15 poena.

Hrovat je susret završio sa 14 poena, sedam skokova i pet asistencija dok je još dvocifren bio Oliver sa 12 poena, osam skokova i dvije asistencije. U redovima Mege Rebić je postigao 18 poena uz tri asistencije dok je Ennis dodao 14 poena uz po četiri skoka i asistencije. Naš reprezentativac Aleksandar Lazić je susret završio sa 13 poena i sedam skokova dok je Bitadze dodao 12 poena uz 14 skokova, a još je dvocifren bio Čančar sa 11 poena i pet skokova.

Mega Bemax-Petrol Olimpija 77:86 (22:25, 24:23, 22:15, 9:23)