HomeBhbasketLiga 12: Bosna pobijedila u derbiju, Muflizović MVP kola

Liga 12: Bosna pobijedila u derbiju, Muflizović MVP kola

Derbi 7. kola Lige 12 odigran je u Maloj dvorani KSC Skenderija, a sastali su se “vječiti rivali” Bosna i Sloboda. Neizvjesnosti u ovom susretu nije bilo, jer je od početka to bila jednosmjerna ulica za Bosnu koja je slavila ubjedljivo rezultatom 82-62. Ali Demić je bio igrač utakmice sa 21 poenom i 6 skokova, a pored njega u timu Bosne dobar je bio i Damjanović sa 17 poena i 11 skokova. Kod Slobode kapiten Tanasilović je postigao 19 poena, a Hujdirović je imao 18 ubačaja.

Vodeća ekipa lige Mladost iz Mrkonjić Grada nastavlja sa sigurnim igrama. U ovom kolu su slavili na svom parketu protiv ekipe Čapljine sa ubjedljivih 100-69. Vojin Svilar sa 21 poenom i Đuranović sa 17 poena su predvodili strijelce Mladosti koja je u ovoj utakmici imala 6 dvocifrenih igrača. Kod Čapljine niko nije bio posebno raspoložen, a najefikasniji je bio Stojaković sa 11 poena. Mladost u idućem kolu očekuje teško gostovanje u Tuzli u, vjerovatno, prepunom Mejdanu.

Sparsi su zahvaljujući preokretu u posljednjoj četvrtini došli do pobjede u gostima kod Posušja. Rezultat je glasio 76-69 za Sparse, a junak meča je bio Nedim Buza sa dvije vezane trojke u posljednjoj minuti meča. Kod Sparsa mladi play Nikolić je imao 17 poena i 6 asistencija, dok je Josipović imao 17 poena i 9 skokova. Kod Posušja najbolji su bili Leko sa 23 poena i 10 skokova, te njihov najbolji igrač Baković sa 18 poena i 6 asistencija.

Do veoma bitne pobjede i diobe drugog mjesta na tabeli (skupa sa Bosnom i Sparsima, op.a.) došla je ekipa Zrinjskog. Na gostovanju u Bijeljini kod Građanskog slavili su rezultatom 78-65. Tim Zrinjskog je predvodio njihov najbolji igrač Almir Hasandić sa 21 poenom, dok je Branimir Mašić imao 16 poena. Strijelce Građanskog su predvodili Marko Miletić sa 17 poena i Vuksan Gagović sa 12 poena.

Leotar je u Trebinju savladao starog rivala ekipu Varde iz Višegrada rezultatom 83-70. Do važne pobjede Trebinjce su vodili sjajni Milorad Šutulović sa 26 poena i Đorđije Ninković sa 17 poena. U ekipi Varde najviše su pokazali Vladimir Aleksić koji je postigao 20 poena i Darko Kastratović sa 17 poena.

Predvođeni sjajnim Aldinom Muflizovićem (36 poena i 8 skokova) Kakanj je do pobjede protiv Radnika 83-67 stigao tek u posljednjoj četvrtini susreta. Ovom pojedom Kakanj je pobjegao sa dna tabele, dok je Radnik tamo ostao sa samo jednom pobjedom i to protiv lidera Mladosti u prošlom kolu. Kod Kaknja, osim Muflizovića, odlično je odigrao Luka Drezga sa 19 poena. Radnik su predvodili Luka Nikolić sa 21 poenom i Bogdan Riznić sa 14 poena.

MVP kola po izboru našeg portal bio je Aldin Muflizović igrač Kaknja sa impresivnim učinkom od 36 poena, 8 skokova, 2 asistencije i 3 osvojene lopte.