HomeRegionalni basketABA ligaLjepotica na Gripama: Split srušio Bosnu Royal nakon tri produžetka (FOTO)

Ljepotica na Gripama: Split srušio Bosnu Royal nakon tri produžetka (FOTO)

Košarkaši Bosne Royal izgubili su u gostima od ekipe Splita sa 107:106, u susretu šestog kola regionalne Druge ABA lige koji je okončan nakon tri produžetka.

U neizvjesnom meču Bosna Royal je tokom prve tri četvrtine držala rezultatski priključak s domaćom ekipom. Prva četvrtina pripala je domaćinu rezultatom 21:15, dok se u drugom periodu igre igralo ”koš za koš”, pa je četvrtina završila neriješeno (21:21). Bosna je bila nešto bolji protivnik u trećem periodu utakmice koji je dobila s 26:21.

Split je u jednom trenutku posljednje četvrtine imao dvocifrenu prednost, ali sarajevski tim je uspio pogoditi nekoliko šuteva za tri poena i 29 sekundi prije kraja meča doći do poravnanja (79:79). Deset sekundi prije kraja košarkaš Splita Pavle Marčinković pogađa šut za tri poena, ali novo izjednačenje i prvi produžetak donosi trojka Aleksandra Radukića.

U prvom produžetku oba tima su ponovo igrala izjednačeno, a taj period igre okončan je rezultatom 9:9, pa je utakmica otišla u drugi produžetak. Drugi produžetak završen je identičnim rezultatom, te je meč ušao u treći produžetak u kojem su se domaći košarkaši nešto bolje snašli i dobili utakmicu rezultatom 107:106.

Najefikasniji u timu Splita bio je Scott s 26 poena, a Barčinković je dodao 19. U timu bosne Royal istaknuli su se Pašajlić s 26 i Šturanović s 22 poena.

Bosna je nakon šest odigranih kola upisala dvije pobjede i četiri poraza.

Drugi predstavnik BiH, mostarski Zrinjski, meč šestog kola je odigrao prije dva dana, kada je upisao treću pobjedu u ABA 2 ligi, pobijedivši na svom parketu Lovćen sa 73:64.