HomeBhbasketLiga BiHLužaić riješio mostarski derbi: Zrinjski u finišu do pobjede protiv Studenta

Lužaić riješio mostarski derbi: Zrinjski u finišu do pobjede protiv Studenta

Gradski košarkaški derbi i neizvjesnost susreta do posljednje sekunde susreta

Večeras su se u školskoj dvorani na Bijelom Brijegu u Gradskom derbiju sastali SKK Student i HKK Zrinjski.
Plemići su uoči utakmice bili izraziti favoriti, a Student se nakon gostujuće pobjede u Bratuncu nadao da može pomrsiti račune Zrinjskom.

SKK Student – HKK Zrinjski 90:92 (19-25,18-35,29-16,24-16)

SKK Student : Širić, Mikulić, Skrobo, Cup, Ross,Kuzman, Manjgo, Cvitanović, Zovko, Radmilović, Biloš, Vučić

HKK Zrinjski: Šutalo, Lužaić, Pajić, Sokolović, Golemac, Zlomislić, Todorović, Miličević, Ljujić, Milinović, Ramljak

Od prve minute susreta košarkaši Zrinjskog nisu dopustili domaćoj ekipi Studenta ni u jednom momentu da se rezultatski približe . Prvo poluvrijeme Plemići su dobili velikom razlikom 60:37 što je bilo i realno stanje na parketu.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika na parketu domaćini igraju puno bolje te u četvrtoj četvrtini dolaze na samo 2 poena zaostatka 74:76. U Zadnjoj četvrtini domaći su držali priključak i zaprijetili da bi mogli i pobjediti u ovom susretu.Samo 2min i 11 sekundi do kraja susreta i Studenti uspjevaju doći na samo poen razlike zaostatka 88:87 i promašuju dva slobodna bacanja.

Neizvjesnost traje do posljednje sekunde susreta Ross pogađa oba slobodna i poravnava rezultat 90:90.

Samo 6 sekundi do kraja i Plemići imaju 92:90 , a posljednji napad je za Student.Studenti ne pogađaju zadnji napad ali samo sekundu prije kraja ipak imaju loptu.

Na kraju minimalna pobjeda Plemića 92:90.

Najbolji pojedinac kod domaćina bio je Jalen Ross 26 poena , D.Ćup 18 poena te Širić 21 poen i 7 skokova , a kod Plemića su se istakli: Šutalo 14 poena, Miličević 17poena, Ljujić 6 poena i 5 skokova i Lužajić 21 poena te Marko Ramljak sa 12 poena.