HomeRegionalni basketABA ligaMačvan odveo Partizan do izjednačenja u seriji

Mačvan odveo Partizan do izjednačenja u seriji

Partizan je u drugom susretu polufinalne serije savladao Crvenu Zvezdu rezultatom 70:68, i u seriji izjednačio na 1:1

Crvena Zvezda slabo ulazi u prvu dionicu što koristi ekipa Duška Vujoševića i prvi period rješava u svoju korist rezultatom 22:17. Partizan i u drugom periodu održava vodstvo te na odmor odlazi rezultatom 42:35.

Početkom drugog poluvremena, Zvezda je potpuno zakazala, Partizan je vodio  i do 15 poena razlike. Košarkaši Zvezde nisu imali odgovor na igru Mačvana i drugova.

U Posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 58:48 za Partizan, koji je odražavao razliku do 37.minuta. Kada serijom poena Jenkinsa Zvezda  dolazi na minimalni zaostatak 68:69.

U samom finišu susreta Zvezda nije uspjela rješiti posljednji napad preko ishitrenog Blažiča kojeg je blokirao Milutinov.

Nakon promašenom slobodnog bacanja Tepića, 4 sekunde do kraja, loptu ispod Zvezdinog koša hvata Mačvan, i Partizan  dolazi  do zaslužene pobjede u drugoj utamici polufinalne serije.

Mačvan sa 14 poena i 17 skokova predvodio je Partizan do pobjede, Akgonon je dodao 13, Pavlović 11 i Tepić 10 poena.

Kod Zvezde najefikasniji je bio Jenkins sa 19 ubačenih peona, Williams je dodao 15 i Kalinić je upisao 8 poena.

Treća utakmica polufinalne serije, igra se u subotu u Pioniru u 21 sat.