HomeBhbasketLiga BiHMladost ostvarila vrijednu pobjedu u Mejdanu (FOTO)

Mladost ostvarila vrijednu pobjedu u Mejdanu (FOTO)

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada ostvarili su vrijednu pobjedu u 22. kolu Lige BiH nad Gradinom iz Srebrenika u tuzlanskom Mejdanu rezultatom 81:76.

Domaći su najbolji period igre imali u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist 14:13. U nastavku gosti, nakon uputa sa klupe, igraju efikasnije i borbenije, te vrlo brzo dolaze do +5.

U finišu prvog poluvrema Mrkonjićani odbijaju napad domaćih i na odmor odlaze sa +7 (31:38).

Jovović i Stanković sa po 8 postignutih poena bili su najefikasniji, a kod Gradine Hrnčić i Tuljković sa po 7.

U nastavku su domaći bili u konstantnom priključku, ali nisu uspjeli da povedu i u potpunosti “zakuhaju” nastavak.

U posljednju minutu se ušlo kod rezultata 76:81. Milanović je promašio šut za tri poena, a na drugoj strani Golijanin promašuje šut za potpuni priključak. Rezultat je ostao nepromijenjen.

Mirza Hrnčić sa 21 poenom je bio najefikasniji u taboru Gradine, a kod Mladosti Sudžum je postigao 16, a Stanković i Milanović sa po 12.