HomeRegionalni basketMornar na korak od titule

Mornar na korak od titule

Za 11 godina košarke u nezavisnoj Crnoj Gori Budućnost je poražena u samo četiri meča u finalima plej-ofa, nikada nije gubila u pobjedama, ali je Mornar stigao na samo korak od istorije – predvođeni fenomenalnim Derikom Nidamom, koji je ubacio čak 41 poen, Barani su savladali vječnog nacionalnog šampiona sa 93:85 i poveli 2:0 u seriji!

Sada tim Mihaila Pavićevića još samo pobjeda dijeli od senzacionalnog uspjeha, a imaće tri meč-lopte protiv prvaka ABA lige. Prva je već u ponedjeljak u „Morači” od 20.15 časova, eventualna druga bi bila u srijedu u „Topolici”, a majstorica u petak u Podgorici. Ako Nidam nastavi ovako da igra, teško da će tim Aleksandra Džikića toliko produžiti finale…

Nakon što je dao 34 poena u prvom meču u „Morači” u četvrtak, od čega 28 u drugom poluvremenu, tamnoputi crnogorski reprezentativac je u istom ritmu nastavio i u Baru i do velikog odmora ubacio 24 koša. Budućnost je uglavnom vodila u prvih 20 minuta, ali je na poluvremenu imala svega plus tri (47:44), i pored fenomenalnog šuta iz igre (trojke 7-5, za dva 17-12).

Nidam je dao 22 poena od prvih 32 svog tima, ali je u nastavku imao i adekvatnu pomoć saigrača, prije svih Strahinje Mićovića (tri trojke u 3. četvrtini) i Brendisa Rejli-Rosa. Pavićevićev tim je u finišu trećeg kvartala poveo 71:63, ali su Podgoričani preokrenuli serijom 9:0 na 72:71 na startu 33. minuta.

Budućnost je posljednji put vodila u 35. minutu, kada je Nemanja Gordić pogodio za 76:75, ali je Nidam imao spreman odgovor, dao koš iz teške pozicije i počeo seriju svog tima 9:0, kojom je praktično riješeno pitanje pobjednika.

Džikićev tim je u toj crnoj „rupi” izgubio tri lopte i promašio otvoren šut za tri poena, a za Barane su precizni bili Mićović (trojka), Rejli-Ros (zakucavanje) i Marko Mugoša, koji je zaključio niz pogotkom nakon ofanzivnog skoka. I time doveo svoj bivši klub na ivicu ambisa…

Mornar – Budućnost Voli 93:85 (18:23, 26:24, 27:18, 22:20)