HomeINObasketEuroCupMornar protiv Ritasa upisao četvrti poraz

Mornar protiv Ritasa upisao četvrti poraz

Mornar je upisao i četvrti poraz u Evrokupu, treći kod kuće – u “Topolici” je slavio litvanski Ritas 92:69, u utakmici petog kola grupe D.

Ritas je upisao treću pobjedu, dok je Mornar ostao na pobjedi u gostima protiv torinskog Fiata.

Odluka je pala u drugoj polovini treće i prvoj polovini posljednje četvrtine.

Mornar je na sedam minuta prije kraja treće četvrtine vodio 55:53, ali je onda potpuno stao, zakazao u napadu, što je Ritas iskoristio i prvo serijom 16:0 preokrenuo na 69:55, na 67 sekundi prije kraja dionice.

Novom serijom od 11:0, nakon nešto više od dva minuta od početka posljednje četvrtine, litvanski tim je stigao do čak 25 poena razlike (82:57), i definitivno stavio tačku na ovaj meč…

U barskom timu najefikasniji je bio Bronson Kejning sa 14, Strahinja Mićović je ubacio 11 poena, a dvocifreni su bili i Nikola Rebić i Uroš Luković sa po 10 poena.

Litvanski tim do pobjede vodili su Martinas Ehodas i Mindaugas Girdzijunas sa po 13 poena.

Crnogorski šampion u sljedećem kolu, 7. novembra, gostuje ruskom Uniksu, od kojeg je u Baru izgubio 97:74.