HomeRegionalni basketABA ligaMusino zakucavanje jedino vrijedno u Cedevitinom debaklu (VIDEO)

Musino zakucavanje jedino vrijedno u Cedevitinom debaklu (VIDEO)

U derbiju 19. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su u dvorani II Doma sportova pred 2000 gledatelja doživjeli težak poraz od Budućnosti 57:81 prekinuvši niz od 11 uzastopnih pobjeda u tom natjecanju.

Cedevita je protiv lidera lige lovila +11 kako bi bila bolja od Budućnosti u međusobnom skoru, no umjesto slavlja hrvatski euroligaš je doživio neočekivano težak poraz.

Cedevita je očajno ušla u utakmicu i iz ponora koji je upala više se nije uspjela vratiti. Budućnost je povela 6:0 pa 9:2 te 17:5. Prednost gostiju je konstantno rasla do plus 18 s koliko je završila prva četvrtina (28:10). Cedevita je u prvoj četvrtini imala 1-6 šut za tricu te 2-10 za dva poena, a uz takav postotak bilo je teško očekivati bolji rezultat protiv jedne od najboljih momčadi ABA lige. Nažalost, ni druga četvrtina nije donijela promjenu na parketu.

Budućnost je u nastavak susreta ušla serijom 14:1 za nestvarnih 42:11. Gosti su u drugoj četvrtini imali i 34 koša prednosti (50:16), a na odmor se otišlo rezultatom 50:18. U drugom poluvremenu Cedevita je zaigrala nešto bolje i taj dio igre dobila je 39:31, no time je uspjela tek ublažiti poraz.

Budućnost su do slavlja i potvrde prvog mjesta predvodili Tadija Dragičević s 23 koša i šest skokova, Sead Šehović s 11 te njegov brat Suad s 10 koševa, dok su kod Cedevite najučinkovitiji bili Fran Pilepić s 14 i Nemanja Gordić s 10 koševa.