HomeINObasketEuroleagueNihad bolji od Nemanje: Budućnost ispustila +17 protiv Bayerna

Nihad bolji od Nemanje: Budućnost ispustila +17 protiv Bayerna

Bayern iz Minhena napravio je čudesan preokret večeras na svom parketu protiv podgoričke Budućnosti u utakmici 15. kola Eurolige i slavio pobjedu 93:88 Podgoričani su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, odličnom odbranom su zatvorili prilaze svom košu, a istovremeno su punili koš ekipe Dejana Radonjića koja ni za šta nije imala rješenje, te je posljedica toga bilo +17 za Budućnost.

Ipak, u drugom poluvremenu prava šuterska klinika Bavaraca. Proradio je šut za tri poena i prednost gostiju se topila, da bi Bayern u 4/4 prešao u vodstvo. Budućnost je uspjela na dvije minute do kraja da se vrati na -3, 87:84, međutim tada Nemanja Gordić pravi namjeran prekršaj i to Bayern korist i privodi utakmicu kraju za pobjedu 93:88.

Nemanja Gordić je za Podgoričane ubacio 10 poena i uz to je imao 4 asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Za igrača utakmice proglašen je Derrick Williams, koji je ubacio 21 poen, dok je Nihad Đedović stao na 10 poena i četiri skoka. Kod Budućnosti Norris Cole je bio najefikasniji sa 27, a Goga Bitadze u svom debiju u Euroligi je ubacio 17.