Košarka je u Crnoj Gori doživjela pravu revoluciju , što potvrđuju rezultati crnogorskih klubova ove sezone.

Budućnost je osvojila titulu prvaka ABA lige i izborila plasman u Euroligu naredne sezone. Džikićeva ekipa je u Eurokupu došla do četvrtfinala gdje ispala od Darussafake. U Istanbulu je izgubila 57:54, a u Podgorici 71:78. Turski tim je osvojio Eurocup.

Mornar iz Bara također je ove sezone ispisao historiju klupske i crnogorske košarke. Barani su izborili plasman u play off ABA lige. Ispali su uz sjajnu borbu od Crvene Zvezde u polufinalnoj seriji 1:2. Na evropskom putu, Mornar je stigao do četvrfinala gdje eliminisan od holandskog Groningena.

U ABA 2 ligi Crna Gora je također imala dva predstavnika ekipe Lovćena s Cetinja i Teoda iz Tivta. Lovćen je s omjerom 12-10 zauzeo šesto mjesto, dok je tim iz Tivta sa skorom 9-13 osvojio deveto mjesto na prvenstvenoj tabeli ABA 2 lige.

Kadetska selekcija Crne Gore, koju s klupe predvodi nekadašnji trener Bosne Mladen Ostojić osvojila je srebrenu medalju na kadetskom prvenstvu Evrope održanom u Podgorici prošle godine. Kadeti su izborili pravo da budu prva crnogorska selekcija koja će nastupiti na svjetskim prvenstvima, od 30. juna do 8. jula 2018. godine u Argentini.

Prema popisu iz 2011. godine Crna Gora ima 625 266 stanovnika…šta drugo reći nego “Oj svijetla majska zoro, košarkaška Crna Goro”, za CG basket za respekt!