HomeRegionalni basketABA ligaPartizan potopio Mornar: Crno beli u polufinalu Superkupa ABA lige (FOTO)

Partizan potopio Mornar: Crno beli u polufinalu Superkupa ABA lige (FOTO)

Prva utakmica Superkupa Aba lige koji se održava u Laktašima između Mornara i Partizana završena je rezultatom 77:91 za crno bele.

Prva četvrtina završena je rezultatom 18:22 za Beograđane. Tokom drugog perioda Partizan je bio bolji  2. minuta prije kraja imao prednost 45:37. Mornar je konsolidovao redove nakon te do kraja prvog djela smanjio prednost i na odmor se otišlo 44:47 za Partizan.

Veći dio treće dionice protiče izjednačeno, Partizan pravi prednost 67:59: Pavićević uzima time-out i propisno se izgalamio na svoje igrače. U posljednjih 10. minuta ulazi se rezultatom 63:67 za Partizan.

Izabranici Nenada Čanka ptopunu preuzimaju incijativu sredinom posljednjeg perioda kada prave dvocifrenu prednost serijom 15:3. Mornar nije uspio ugroziti vodstvo crno-belih, te pobjeda zasluženo pripada Partizanu.

Gagić sa 23, Marinković 16, Landale 15 poena  bili su najefikasniji kod Partizana. Kod Barana Carrington 20, Luković 12, Vranješ 11, Mornar i Shepard 10 poena.