HomeBhbasketKup BiHPlay Off u finalu Kupa BiH

Play Off u finalu Kupa BiH

Košarkašice Play Offa savladale su u okviru polufinala Kupa BiH ekipu Livna rezultatom 72:51.

Izabranice Gorana Loje u duel sa Livnom ušle su kao jasan favorit, a svojom igrom su od početka susreta tu ulogu i potvrdile. Play Off je već u prvoj četvrtini stekao vodstvo, koje je, iako nije bilo previše visoko, djelovalo sigurno.

Prvakinje su nakon prvog intervala vodile rezultatom 18:16, a onda su potpuno deklasirale Livno u drugoj četvrtini, te su na poluvrijeme otišle sa dominantnih 39:19. Livanjke mogle ni u jednom momentu da se počnu vraćati u susret. Play Off je nakon treće četvrtine vodio rezultatom 57:31, da bi do blagog opuštanja došlo tek u posljednjih deset minuta utakmice. Ipak, trijumf Play Offa nije nijednom došao u pitanje, a meč je okončan rezultatom 72:51.

Jovana Marković je za Play Off ubacila 23 poena, uz 13 skokova i 3 asistencije. U redovima poraženog tima, najviše je pokazala Gabriela Visković sa 17 poena, 4 skoka i 10 asistencija.