HomeBhbasketReprezentacijaPobjeda Zmajeva nad Norvežanima

Pobjeda Zmajeva nad Norvežanima

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Rumuniji. Bh. tim je večeras savladao Norvešku rezultatom 69:63.

Bh. košarkaši su dobro ušli u utakmicu. Poveli su sa 9:0, kontrolisali su rezultat tokom kompletne prve dioniice, ali je Norveška uspjela boljom igrom da prvo smanji rezultat nakon prve dionice 15:11, a zatim i da bude potpuno ravnopravan rival.

Igralo se većim dijelom drugog perioda koš za koš. Norveška je na tri minute prije kraja poluvremena došla do vodstva (23:26), ali bh. tim uspijeva do kraja ovog dijela meča da preokrene rezultat i na odmor su otišli vodstvom od četiri poena razlike, 34:30.

BiH je odigrala jako dobro treći period. Dominirao je tim Aleksandra Ćikića u ovom dijelu meča, pa je prednost nakon 30 minuta igre porasla na plus 13, 55:42.

Norveška se nije predavala i do kraja su u nekoliko navrata uspjeli ozbiljno da ugroze BiH. Koristili su maksimalno svako opuštanje, ali do velikog preokreta nisu mogli.

Na kraju je Bosna i Hercegovina upisala i drugu pobjedu (nakon Islanda), a sutra ih čeka veliki izazov protiv selekcije Češke.

Deni Radak je večeras predvodio bh. tim sa 15 poena i sedam skokova, dok je Reidar Greve na drugoj strani ubacio 18 koševa.

BiH: Halilčević, Huseinspahić 9, Herenda 2, Dedajić 5, Radak 15, Simanić 6, Krupalija 4, Topolović 8, Arnaut 3, Mehić 4, Maran 6, Kondić 7.