HomeINObasketEuroleagueReal nevjerovatnim preokretom u posljednjoj dionici stigao do trijumfa u Istanbulu

U dvorani Sinan Erdem je večeras odigrana još jedna utakmica 11. kola Eurolige, a Real Madrid je došao do nevjerovatnog preokreta u posljednjoj četvrtini i slavio sa 84:82 protiv domaće ekipe Efesa.

Prva četvrtina je donijela ravnopravan meč i ekipe su se smjenjivale u vodstvu, te se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom 23:23.

Ipak, druga dionica je donijela dosta dobru igru gostiju, na poluvrijeme su otišli sa +7, a u nastavku dodatnu podižu prednost. Treća četvrtina je okončana 74:60.

Onda se počinje buditi Kraljevski klub, furiozno su igrali posljednju četvrtinu i prišli na samo -1, minut do kraja susreta.

Zatim domaći košarkaši prave nepotreban prekršaj, a Sergio Llull koristi oba slobodna bacanja i dovodi tim Pabla Lasa u prednost.

Gustavo Ayon je odigrao nevjerovatan meč i najzaslužniji je za preokret Reala. Ubacio je 20 poena, uz zaista nevjerovatan šut iz igre (10/11) i 11 skokova. Sergio Llull je ubacio 12 poena.

Kod domaćih je Adrien Moerman ubacio 19 poena uz 7 skokova i 3 ukradene lopte, Shane Larkin je dodao 14, dok je Vasa Micić ubacio 13 poena.