HomeBhbasketLiga BiHŠiroki nezaustavljiv: Mladost na Pecari na -19

Široki nezaustavljiv: Mladost na Pecari na -19

Novu pobjedu u Prvenstvu BiH HKK Široki ostvario je svladavši na domaćem parketu KK Mladost rezultatom 93:74.
Ovo je šesta pobjedu ukupno, a peta u nizu Širokobriježana u ovoj sezoni.

Mladost je na početku utakmice pružila određeni otpor Širokobriježanima, ali domaćini su pred kraj prve četvrtine pojačali ritam i ponovno prikazali odličnu igru. Široki je lako uspostavio vodstvo i prva četvrtina završila je rezultatom 24:11.

Pred kraj prve četvrtine nakon jednog zakucavanja činilo se kako se ozbiljnije ozlijedio Ivan Karačić koji je morao napustiti teren, ali Karačić se ubrzo vratio i nastavio igru.

Drugu četvrtinu gosti su otvorili odlučnije pokušavajući smanjiti zaostatak te su došli do minus osam, no mlada momčad Širokog nastavila je u svom tempu i do poluvremena je prednost narasla na 20 razlike (46:26).

Ni u nastavku utakmice nije bilo većih uzbuđenja i bilo je jasno da domaći uvjerljivo idu do nove pobjede.Treća četvrtina otišla je u korist Širokog rezultatom 68:47, a posljednju četvrtinu domaćini su lagano priveli kraju.

U redovima Širokog istaknuli su se Dario Drežnjak s 18 poena, Goran Filipović sa 16 poena i 10 asistencija, Markus Lončar s 14 poena i devet skokova a kod gostiju najefikasniji bio je Gojko Sudžum s 24 poena.

Tekst i foto: Jabuka TV