HomeBhbasketLiga BiHSloboda na krilima Hasandića ostvarila važnu pobjedu (FOTO)

Sloboda na krilima Hasandića ostvarila važnu pobjedu (FOTO)

Košarkaši Slobode, možda i teže od oečekivanog, pobijedili su na svom parketu mostarski Student sa 84:80.

Ove ekipe sastale su se prije desetak dana u 20. kolu prvenstva BiH i tada je debi na klupi „crveno-crnih“ trener Ivan Velić obilježio ubjedljivom pobjedom (75:55).

I večeras je Velićev tim bio bolji od gostiju iz Mostara, slavio je u Mejdanu sa 84:80.

Poslije prve dionice Sloboda je vodila 24:16, pa je potom na poluvremenu bilo 43:34, a prednost je do kraja treće bila i veća, mada su u zadnjih 10 minuta Mostarci uspjeli malo da ublaže poraz.

Almir Hasandić je ubacio čak 32 poena za Slobodu, Marko Rikalo je ubacio 21, dvocifren je bio još Harris Tyron Jumond sa 10 poena. Na drugoj strani Berin Gudić je ubacio 20, Jelen Ross 17, Petar Dubelj 14, Dinko Peljto 17 poena.