Košarkaši Slobode u prvoj utakmici  20. kolu lige BiH ostvarila pobjedu protiv Vogošće u Mejdanu rezultatom 90:76.

Tuzlaci bolje otvaraju susret i trojkom Božovića po prvi put dolaze do dvocifrene prednosti 12:2. Nakon prve dionice Sloboda je imala vodstvo 28:16.

Vogošćani u 18.minuti utakmice smanjuju prednost na-9 (32:41). Sloboda serijom poena ponovo dolazi do dvocifrenog vodstva i na odmor odlazi rezultatom 49:36.

U trećem periodu igre Pandžini igrači povećavaju prednost koja je u 25. minuti prešla po prvi put preko 20 poena razlike, 62:41. U posljednji period Tuzlaci ulaze sa +25, 76:51.

Vogošćani su nemoćani da ugroze vodstvo domaćina, Sloboda održava dvocifrenu prednost sa mladim igračima na parketu i dolazi do  dvanaeste pobjede u prvenstvu.

Božović sa 21 poenom i 14 skokova predvodio je Tuzlake, Šibalić je dodao 14, Jovanović 13, Tomić i Thondique sa po 10 poena. Kod gostiju King 24 poena i 13 skokova, Mičić 18 i Fazlić 17 poena.