Mladi košarkaši Sparsa pokazali su najviše na Basket 4 Kids final-fouru koji se održavao u Mostaru.

U finalnoj utakmici dječaci Sparsa bili su bolji od Posušja rezultatom 49:33.

Prva četvrtina donijela je prilično izjednačenu košarku (06:04), da bi u nastavku dječaci u OKK Spars ubacio u brzinu više i na odmor otišao sa 12 poena viška (13:25).

Do kraja utakmice uspjeli su sačuvati stečenu prednost i ostvariti pobjedu, te se plasirati na F10 Basket4Kids u Beogradu.

Najefikasniji igrači u OKK Sparsima  bili su Deni Krilić sa 15, Aldin Duran sa 13 i Filip Jović sa 11 postignutih poena.

Pobjedu u takmičenju za tri poena odnijela je mlada selekcija OKK Spars koja je pogodila ukupno 35 trojki. Treće mjesto pripalo je ekipi Širokog koji je porazio Maglaj. Dodijelu medalja upriličio je legendarni bh.košarkaš Samir Avdić

Na F10 Basket4 Kids u Beogradu učestvovaće šest ekipa iz regiona, plus četiri tima koja izbore plasman na finalni turnir Eurolige.