HomeRegionalni basketABA ligaSpars poražen od Primorske na Grbavici

Spars poražen od Primorske na Grbavici

U drugom kolu ABA 2 lige Spars je na Grbavici dočekao Primorsku iz Kopra. Do pobjede su došli gosti iz Slovenije rezultatom 69:54.

Prvo poluvrijeme utakmice na Grbbavici proteklo je u izjednačenoj igri, prva četvrtina 12:14 za goste, drugi period završen je nerješeno 15:15. Spars je sa zaostatkom jednog koša otišao na odmor 27:29.

U nastavku igre Primorska povećava prednost koja je bila i dvocifrena, ali u samom finišu Spars serijom od 6:0 za 42:49, rezultat s kojim se ušlo u posljednji period.

Bh. klub pokušava da stigne prednost gostiju ali ne uspjeva napraviti preokret. Primorska u 35. minuti pravi prednost od 11 razlike (55:44). Do kraja susreta slovenačka održava prednost i dolazi do pobjede.

Jagodić Kuridža 24 poena i 13 skokova predvodio je Primorsku do pobjede. Kod Sparsa dvocifren je bio Protić sa 10 poena.