Košarkaši Sparsa poraženi su u desetom kolu ABA dva lige na gostovanju u Sloveniji kod Heliosa, bilo je 76:69 za domaći sastav

Domaći su dobili prvu četvrtinu rezultatom 29:16 nakon čega su se Sparsi vratili u igru, te su dobili drugi period igre 23:15 i na odmor se otišlo sa pet poena prednosti Heliosa, bilo je 44:39.

U nastavku Helios je nastavio sa dobrom igrom, ali je Spars u posljednjim minutama treće četvrtine uspio spustiti prednost domaćina na deset poena, bilo je 64:54. Uspjeli su naši predstavnici da dođu do minus pet u posljednjoj dionici, bilo je 65:60 nakon čega su domaći vezali tri poena preko Šalića i Mahkovića i ponovo se odvoje na plus osam, 68:60.

Dvije minute pred kraj susreta bilo je 70:63 za domaće što su i zadržali, te došli do četvrte pobjede u ovoj sezoni ABA dva lige dok je Sparsima na drugoj strani ovo bio treći poraz.

Goste je do pobjede vodio nekadašnji košarkaš Igokee Blaž Mahkovič sa 20 poena, tri skoka i dvije asistencije koliko je ubacio i Đoko Šalić, nekadašnji košarkaš Sparsa uz 12 skokova. Povremeni bh. reprezentativac Nikola Gajić je susret završio sa šest poena i četiri skoka dok je bivši košarkaš Bosne Royal Miroslav Pašajlić postigao dva poena uz isto toliko asistencija.

Kod Sparsa najbolji su bili Durmo i Albijanić sa po 15 poena. Durmo je imao šest skokova, a Albijanić tri uz pet asistencija. Još je dvocifren bio Manjgafić sa 12 poena i po tri skoka i asistencije.