HomePromocijaLiga mladihSpars ubjedljivo savladao Slobodu u finalu juniorskog prvenstva BiH

Spars ubjedljivo savladao Slobodu u finalu juniorskog prvenstva BiH

U prvoj utakmici finalnog turnira Prvenstva BiH juniori sarajevskog Sparsa ubjedljivo su savladali Slobodu rezultatom 106:53.

Prvi period otvoren je serijom 8:0. Igrači Slobode poentiraju tek u trećoj minuti susreta. Nisu imali riješenje za raspoložene igrače Slobodana Kecmana koji su do kraja ovog perioda stigli i do dvocifrene prednosti od 11 poena. U nastavku susreta i dalje Sparsovi igrači imaju dominaciju, a do poluvremena udvostručili su svoju prednost. Rezultat poluvremena je glasio 50:31.

Nakon drugog poluvremena na semaforu je stajalo 106:53.

Najefikasniji u pobjedničkim timu bili su Kenan Kamenjaš sa 21, Tarik Biberović sa 18 i Vojin Ilić sa 17 postignutih poena. Dvocifreni su još bili Deni Radak sa 12 i Harun Huseinsaphić sa 10 poena.