HomeRegionalni basketSrbija na krilima Jokića i Bogdanovića provukla se protiv Litvanije

Srbija na krilima Jokića i Bogdanovića provukla se protiv Litvanije

Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je selekciju Litvanije sa 72-68 u drugom pripremnom meču pred Svjetsko prvenstvo u Kini.

Junaci utakmice su svakako Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović koji su u zadnjoj četvrtini doveli Srbiju u prednost što je bilo dovoljno za pobjedu.

Prvu četvrtinu ubjedljivo su uzeli Litvanci, a rezultat je poslije 10 minuta igre bio 14:23.

U drugoj četvrtini Srbija je malo smanjila prednost Litvanaca ali se na poluvrijeme otišlo sa šest poena manje, odnosno 29-35.

U trećoj četvrtini Srbija je u nekoliko navrata izjednačila rezultat ali su litvanci u svoju korist riješili i treću četvrtinu, 56-59.

Izabranici Aleksandra Đorđevića u dosadašnjem dijelu priprema odigrali su I revijalnu utakmicu protiv Borca iz Čačka i meč protiv Finske u Zrenjaninu.

Oba susreta Srbijaje dobila ubjedljivo, s tim što je protiv Finaca bilo dosta oscilacija u igri, što je i normalno za ovaj period priprema.

Srbiju za tri dana očekuje meč protiv Litvanije u Kaunasu. Poslije toga “Orlovi” putuju na Akropolis kup u Grčku, na kojem će igrati protiv Grčke, Italije i Turske.

Potom slijedi put u Kinu (20. avgust) gdje će reprezentativci imati posljednji tri provjere – protiv Italije, Francuske i Novog Zelanda.

Svjetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. avgusta do 15. septembra, a Srbija igra u grupi sa reprentacijama Italije, Filipina i Angole.