U prvom kolu Lige za ostanak u Prvoj ligi BiH košarkaši Studenta pobijedili su u u dvorani na Bijelom brijegu ekipu Kaknja s 92:80 (21:11, 27:18, 28:30, 16:21).

Mostarci su tako dva puta u tjedan dana svladali Kakanj i povećali svoje izglede u borbi za ostanak u društvu najboljih.

Student kod rezultata 9:9 u prvoj četvrtini radi seriju 12:0 za vodstvo 21:9, da bi Maksimović u završnici prve četvrtine poentirao za goste i postavio rezultat prve četvrtine.

Domaći košarkaši nastavili su s dobrom igrom i u drugoj četvrtini, te su iz minute u minutu povećavali prednost. Svojom četvrtom tricom Manjgo je u 17. minuti donio Studentu vodstvo 42:21. Do odlaska na odmor Kakanj je malo smanjio zaostatak, pa je prvi dio završen kod rezultata 48:29.

Na otvaranju drugog poluvremena Student je otišao i na 27 poena prednosti (64:37). No, zatim je ‘proradio’ šut gostiju, prije svega Velić koji s tri trice uspijeva Kakanj malo približiti domaćem sastavu. U posljednju četvrtinu ekipa iz Mostara ulazi s vodstvom 76:59.

Ross je sedam minuta prije kraja zaradio petu isključujuću osobnu, ali su ostali igrači kompenzirali njegov izostanak, pa Student nije dopustio Kaknju povratak u susret.

Mirza Manjgo postigao je 21 poen za Student od čega šest trica. U domaćem sastavu odličan je bio i Danijel Zovko s 20 poena i 14 skokova, Jelen Ross je ubacio 19 koševa, a Dejan Ćup je uz 16 koševa imao i 9 skokova. U ekipi Kaknja bolji od ostalih Aldin Muflizović s 21 poenom.