HomeEntitetske ligeHBStudent u finalu doigravanja: U dramatičnom susretu poraženo Posušje

Student u finalu doigravanja: U dramatičnom susretu poraženo Posušje

Košarkaši Studenta igra će u finalu doigravanja za prvaka Lige Herceg-Bosne. U trećoj odlučujućoj utakmici polufinala Studenta je s 79:71 svladao (23:24, 19:17, 19:18, 18:12) i tako s 2:1 u pobjedama izborio završnicu natjecanju.

Važnost utakmice očito je sputala domaće košarkaše koji su u prvom poluvremenu odigrali ispod svoje razine, a gosti koji su imali veliku potpora s tribina dali su svoj maksimum i većim dijelom prvog dijela imali prednost.

Berin Gudić je s dvije trice u završnici donio Studentu odlazak na odmor s vodstvom 42:41.

Student je u trećoj četvrtini imao i 14 poena prednosti, no ni tada se Posušaci nisu predavali. Dominik Jukić je tri minuta prije kraja pogodio tricu za poravnanje 71:71.

Ključni igrač Studenta u završnici susreta bio je Mladen Primorac koji je dva napada uspješno realizirao, a zatim pogodio dva slobodna bacanja. Ivica Širić također je bio uspješan sa linije za slobodna bacanja i postavio konačni rezultat Student – Posušje 79:71.

Berin Gudić s 24 poena bio je najefikasniji kod Studenta, dok se u ekipi Posušja istaknuo Ivan Begić s 18 koševa.

U finalu doigravanja Student će igrati s Grudama koje su u dva susreta bile bolje od Širokog II.