HomeRegionalni basketTežak incident na dalmatinskom derbiju!

Težak incident na dalmatinskom derbiju!

Košarka se igrala 33. minute, nakon čega je počeo boksački meč, piše basketball.hr.

Trebao je to biti dalmatinski derbi. Ipak se radi o dvoboju dvije povijesno gledano najjače momčadi s prostora Dalmacije, no situacija na terenu nije izgledala ni blizu tome. Sve do 33. minute gledali smo miran susret u kojemu nije bilo „niti d“ od derbija pošto su gosti od samog početka uzeli stvari u svoje ruke i praktički iz minute u minutu povećavali prednost.

Zadar je već u prvoj četvrtini otišao na plus 15 (11-26), da bi do odmora to povećao i na 44-61 te ništa nije upućivalo da se momčad Ivice Skelina može vratiti i učiniti susret zanimljivim. Koketirali su Zadrani i s 30 razlike i utakmica je mirno i u prijateljskoj atmosferi brodila izvjesnom kraju kada se dogodio najveći incident na košarkaškoj utakmici još otkad je igrač Cibone Rawle Marshall pretukao Sinišu Štembergeraupravo na Gripama prije gotovo deset godina, piše basketball.hr.

Marko Tomas je navijača svoje momčadi pretukao, ipak, nakon završetka meča.

Ovaj put su glavni antagonisti bili Pavle MaričnkovićPreston Knowles i Mate Kalajžić. Sve je počelo naguravanjem prve dvojice nakon čega je nekadašnji hrvatski reprezentativac i kapetan Zadra, sada u splitskom dresu, dvaput odgurnuo američkog razigravača nakon čega je nastala gužva na terenu. Na parket su uletjeli igrači obje momčadi, a najžustriji među njima bio je mladi Kalajžić koji se zatrčao prema Knowlesu. S kojom namjerom, za sada ne znamo, a teško i da ćemo ikada saznati, no činjenica je da ga je iskusni Amerikanac jednim udarcem posao na pod. Bio je to klasični knock-down, boksačkim rječnikom kazano, piše basketball.hr.

Suci su dugo vremena vijećali i na kraju isključili klupe obje momčadi, kao i dvojicu koji su zakuhali čitavu gungulu – Marčinkovića i Knowlesa te smo posljednjih sedam minuta gledali igru četiri na četiri. Kako je Zadar već ranije imao uvjerljivu prednost (64-95) pobjednik nikada nije dolazio u pitanje, no nepotrebno je bačena sjena na rezultatski riješen susret dvaju susjednih klubova.

Najbolji strijelac utakmica, ako je to sada uopće i bitno, bio je Steven Gray s 26 koševa, dok je Splićane predvodio Marčinković s 18 poena.