HomeEntitetske ligeHBTriler čarolija u Posušju: Grude izborile plasman u elitni razred bh.košarke (FOTO)

Košarkaši Gruda izborile su plasman u bh.elitu, pobjedom u sjajnoj košarkaškoj atmosferi u Posušju 72:70, sa ukupnim skorom 3:1 u finalnoj seriji.

Posušje je odlično otvorilo utakmicu i nakon prvih 10.minuta vodilo 20:10. U drugom periodu Grude smanjuju prednost i na odmor se odlazi rezultatom 38:35 za Posušje.

Domaćin kontroliše treću dionicu i u četvrtinu odluke ulazi sa prednošću 59:52. Potpuna neizvjesnost je u posljednjem periodu, kada Grude prave preokret i u dramatičnom finišu dolaze do pobjede koja ih vodi elitni razred bh.košarke.

Zlatko Galić sa 19 poena bio je najefikasniji kod pobjednika, Nikola Andrijanić i Leko sa po 13 poena, Mikulić 10 istakao se i Bože Galić sa 8 poena i 15 skokova. Kod Posušja Ante Ramljak je postigao 23 poena Jukić 12, Begić 11 i Ante Leko 10 poena.

Posebno treba istaći sjajnu košarkašku atmosferu na tribinama dvorane Posušju koju su napravili domaći i gostujući navijači.