HomeEntitetske ligeA1Ubojiti tandem "Plavih": Tanasilović i Hrnčić odveli Gradinu do pobjede protiv Burcha

Ubojiti tandem “Plavih”: Tanasilović i Hrnčić odveli Gradinu do pobjede protiv Burcha

Gradina iz Srebrenika došla je do pobjede na gostovanju Sarajevu protiv Burcha rezultatom 83:77, u okviru redovnog kola A1 lige.

Mlada ekipa Burcha bila pokazla je više u prvih 20 minuta igre te odmor otišli rezultatom 41:28. U nastavku igre Srebreničani se bude i prave preokret i ulaze posljednju dionicu sa + 1 na kontu.

Do kraja susreta iskusni gosti imali su više koncetracije i dolaze do nove pobjede u A1 košarkaškom prvenstvu.

Gradinu su do pobjede predvodili Tanasilović sa 30 i Hrnčić 25 poena dok je Golijanin ubacio 12 poena. Kod domaćina Velić je postigao 28 poena, Bjelan 14 i Ahmedić 11 poena