HomeEntitetske ligeRSVarda pobjedonosno kroz Zvornik

Varda pobjedonosno kroz Zvornik

Košarkaši „Varde HE“ savladali su u Zvorniku domaću ekipu OKK „Principa“ sa 66:77 u 8.kolu Prve lige Republike Srpske.

Na početku je bilo klasično ispitivanje snaga, a prvi gosti odlaze na +6 i od tog trenutka u narednih pet minuta domaćin pravi seriju 9:2. Ipak ubrzo dolazi crna serija košarkaša iz Zvornika, gdje skoro pet minuta ne postižu poene i rezultat je na poluvremenu bio 32:40. Imali su Višegrađani i dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini, ali se sa 52:57 ulazi u zadnjih deset minuta. Na šest minuta prije kraja bilo je 59:59, no „Varda HE“ tada uzima kontrolu u svoje ruke, Frganja veže seriju 5:0, a ostali košarkaši samo povećavaju tu prednost do konačnih 66:77.

Najefikasniji na meču bio je Sudžum sa 27 poena, Stanimirović je imao 22 poena i 13 skokova, Bodiroga je postigao 12, a na drugoj strani jedini dvocifreni je Gavrić sa 23 poena.